Ergenlere fısıldayan adam

Sene 2013

Ergen adama dönüp ‘bak bu benim istedigim ayakkabıydı’ diyor ‘hani geçen gün sana göstermiştim. Adam hayır bu değildi diyor.Ergen buydu aynı renk diyor. Ayakkabı bogazlı, pofuduk ve 800 metre oteden beri görülebilen bir bakır rengi. Ergen ‘justinde de var’ diyor, ‘repçiler hep giyiyor’. adamın hayatına castin kavramı yeni girmiş, yaklaşık 1.5 yıl önce. Ayakkabının fiyatı yaklaşık 4 kişilik bir ailenin aylık gelirinin 5 te 1 i ve Adam cocugun colugun rızkını aykkabıya yatırmak istemiyor (lanet gesin sana castin bir hay bile demediğin insanların hayatlarını ne kadar zorlaştırıyorsun). Adamın canı sıkılıyor. Adam tekrardan ‘yok bu ayakkabı değildi’ kartını kullanıyor.Ergen sinirlenmeye zaten meyilli.ergen ‘buydu tamam mı?’ diye bağırıyor magazanın orta yerinde ‘zaten hiç bir istediğim olmuyor’. Adam cümlenin başında ki tamam mı’dan çok huylanıyor, 6 sene önce paçasına yapışıp benle top oyna diyen bu ergenin bu hallerinden tiksiniyor. Bu durumu daha de öncede yaşamış. İnsanın kendi cocugundan tiksinmesi durumu.

Sene 2003

İstanbulun bir köşesindeki evde bir kadın ertesi günkü altın gününe götürmek için tavuklu börek yapmış.Böreklerden gelen dayanılmaz kokusu günlerden istediği alınmadıgı için odadan cıkmayan ergeni dışarı çıkartıyor.Saat gecenin yarısı.Ergen mutfaga gidip börekleri yemeye başlıyor.Adam uyanıp mutfağa gidiyor (Adam aynı adam,ama ergen başka ergen) .ışıgı acıyor.Ergen orda gollum misali böreklerden birini elinde tutup yerken görüyor (kıymetlimisssss) .Kadın görse sinirlenir. Adam ne yapıyosun oğlum sen diyor yemesene bu saatte yemek yenmez,annen onu yarın götürmek için yaptı yeme. Cümlenin sonu yalvarma ile bitiyor biraz. Adam kadının uyanipta börekleri bulamayınca oluşacak hiddetinden korkuyor ( allah kahretmesin sizi ne götürcem simdi).Adamınki haklı bir korku. Kadın isterse saniyede 39 kelime kullanarak 6 saat konusabilir. Ama adamın karşısında normal bir birey yok. ergen var. normal insan tamam der, elindekini agzına atıp odasına gider. Ama ergen ‘zaten lokmalarımı sayıyorsunuz,3 tane börek yedim ne yani’ diyor. ergen sesinin tonunu ayarlayamıyor.Kadını uykusu hafif. Adam geriliyor. Adam bağırma eşşekoglueşşşek diyor. şşş lerin üstüne fazla abanmış olcak zaten alıngan ve sinirli olan ergen daha da sinirleniyor.Ergen çevik bir hareketle tepsideki 15 tane böregin hepsini ısırmaya başlıyor. birinden bir ısırık alıyor ve diger bir börege geçiyor. Adam şaşkın. 5 sn sonra tepside daha küçük ve ısırılmış aynı sayıda börek var. Bi anlayamıyor adam.ergenin agzı dolmuş. çigniyemiyor. Adam ‘ne yaptın hayvan herif’ diyor. Gencliginden kalma bir çeviklikle ergene terlik fırlatıyor. ıska. ergen çoktan odasına giden yolun yarısını tepmiş. adam öbür terliginide atıyor. görmüyor ama içerden ahh diye bir bögürme geliyor. Terlik ergeni tam kadının yattığı yerin kapısının önünde yakalamis.Tiz bir ses ‘bi uyutmadınız ‘diyor birazdan. Adam şuan ergenden tiksiniyor.ergeni bırakıp 20 sine gelince alabileceği bir yer olsa keşke. ama yok.olsa bırakcak o derece kendi evladından tiksinmiş. Gozleri fal tasi gibi acilmis ,uykudan kaldirilmis Kadın mutfaga geliyor. Börekleri görünce yaklasik 3 saat sürecek ve adamı esir alacak dır dır ‘in ilk periyotuna basliyor. ergense içerde herseyden habersiz agzındaki 15 ceyrek böreği yutmaya calısıyor.

Sene 2013

Adam tecrübeli. eskiden olsa ergene alınmaz bu ayakkabı kullanışlı degil der. fakat ergenin beynini şu an hormonlar yönetiyor. Adam yok ya bu degıldı diyor. Ergen küsüyor.birazdan ‘kalkıp tamam ya zaten ben starbucks!a başvurdum, kendi paramla alırım yakında size ihtiyacım yok.’ diyor.Adam bi an ergeni starbucksta musterilere bak cafe americano cok guzel castin hep onu icer derken dusunuyor.( lanet gelsin sana castin). Ergen iyice sahlanmis bagirmaya devam ediyor. Dediğim gibi eskiden olsa ergene insan gibi açıklama yapmaya calisir ama yapmıyor. Satış görevlisine ergen sinematografik tripler atarken 43 numara yokmuş diyin diyor. Ergen biraz durulunca Adam peki diyor satıs görevlisine ‘ 43 numarasını getirin denesin ‘ diyor. kadın içeri gidiyor. birazdan geri dönüp kalmamış diyor. Adam tecrübeli ve ergen ergenlik işlerinde yeni. Ergen en uysal halıyle kadına peki diyor. Evde adama ve kadına göstermediği bir uysallık bu. adam ergene ya olmadı başka magazaya da bakırız diyor. Ergen bakarmıyız diyor. Adam tabii diyor. Cebımden seker cıkarıp içinden bürssstt diyor. Sekeri ergene sakince yavasca veriyor. Sekeride yıyen ergen uysallaşıyor. Dediğim gibi adam tecrübeli.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s