go go go power rangers

20130914-135143.jpg

bir kurban bayramı sabahında, bir annane; 4 yaşındaki bir çocuk aynı boyda olan, kısa siyah saclı, hep gülen suratlı zenci bebeği; torununa hediye etti. torun bebeği istemese de annesinin göz belertmesi( gözler ve kaslar alna yaklastıkca aksam terlik yeme ihtimalinin artar) sebebiyle anneannesine bunu söyleyemedi. Teşekkür edip bebeği almak zorunda kaldı. Yaşına göre hayli olgun bu hareket kendisini aksam terlik yemekten kurtardı. torun daha sonra bebeği görmiyeceği bir yere bırakarak, kurban curcunasına kendini verdi. eller öpüldü,yemekler yendi, kahveler içildi, kahkahalar atıldı. Aksam oldu eve donme saati geldi. anneanne evinden cıkarlarken ,başka bir torun bilerek içeride unutulmuş zenci bebegi ‘aaa unutmussun içerde’ diyerek esas toruna iade etti.annesi hemen gözlerini gene saç sınırına getirdi. Bebekten kaçış yok. Eve gidildiğin de hediyeyi veren eve her geldiginde hediyesini görmeli denerek bebek ,torunun yatagının karsısındaki dolabın ustune oturtuldu ve böylece torunun çileli saatleri başlamış oldu.

Torun dişlerini fırçaladı ve yatagına gitti. annesi gelip üstünü örttü ve kapıyı kapatıp gitti. Torun sıcakladı. Üstünde renkli kuzular olan yorganı açtı. O sırada babasının holun ışıgını açmasıyla ışık, surekli gülen zenci bebeğin suratına vurdu. Torun ile zenci bebek göz göze geldi. zenci bebek kısa yolunmuş gibi duran saçları,yanali kiyafetleri, donuk gözleri ve dolgu yanaklarıyla az once vahsi bi hayvan tarafindan saldiriya ugramis gibiydi. Korkunctu. Torun o anda yapabileceği tek hareketi yaptı ve kuzulu yorganı kafasına kadar çekti. torun artık güvenli bölgedeydi. Yorganin alti cok karanlikti ve butun gun cok yorulmustu. gözlerini kapadı. yorganın altında ne kadar kaldıgını bilmiyordu ama bir ses artık güvendesin dedi. torun kafasını çevirdiğinde tüyleri kırmızı bir kuzu gördü. Torun dısardaki tehditten daha çok korktugu için yorgandan cıkamadı ve sen kimsin dedi. kırmızı kuzu biz kuzu rangers ‘larız dedi. o sırada sarı,pembe,yeşil ve beyaz olmak üzere 4 farklı kuzu ortaya çıktı ve kırmızı kuzu devam etti biz zamanında kurbandan kacan kuzulariz ve şimdi sana yardım etmek için burdayız. torun ‘hani pazarda satılan renkli civcivler gibi misiniz yani dedi. kırmızı kuzu biraz bozuldu sonucta elleri satırlı kasaplardan kaçtıktan ve kuzu rangers diye grup kurtuktan pazardaki civcivlere benzetilmek hoş değildi. tam cevap vermek için agzını actıgında yorganın dışından tak tak tak diye sesler gelmeye başladı. sanki biri kaloriferi birseyle vuruyordu. Beyaz kuzu (grubun en normalı) orda seni beklıyor dedi toruna. torun iyice küçülerek yorgan ile bir bütün oldu. torun kuzulara ‘ ya siz bisey yapamazmısınız gidip dövüşsenize onla dedi. yeşil kuzu suratında en gaz verici bi ifedeyle ‘meee’ diye bagırdı. pembe kuzu ‘aman ne komık’ dedi.sarı kuzuysa toruna bak ne yapcam sana dedi, bi anda saga sola sallanmaya basladı adeta hareket eden bi yastık gibi. konunun dagıldıgını hısseden kırmızı kuzu ‘ tamam kuzu rangers lar. sarı ve beyaz siz öncü olup bebegi oyalıycaksınız. pembe sen tak tak sesiyle ilgilenceksin ben ve yeşil bebegın ısını bıtırcek son darbeyi yapcaz dedi. daha sonra go go go kuzu ranger diye bagırıp yorganın altından çıktılar. torun gözlerini açtı.

yorganın içi cok sıcak olmustu. torun nefes alamamaya başladı. 5 yıllık hayatı burda sona mi erecekti? kafasını dışarı cıkarmak zorundaydı. tak tak sesleri devam ediyordu. içinden dualar ederek kafasını yorgandan cıkardı. Holdeki ışık çoktan sonmustu. şimdi oda zifiri karanlıktı. bebek her yerde olabilir. hatta o donuk gözleriyle torunu izliyor olabilir ve torunun boş bi anını kolluyor olabilirdi. kuzulardan iz yoktu. sanırım zenci bebek onları yemişti. eger 5 yaşındaysanız ve bir oyuncak tarafından yorgana hapsedildiyseniz ve anne babanızı sizinle dalga gecicek ( zamanın da torunun barbie bebeklerin canlı oldugu yonunde bilimsel arastımalarını (5 tane barbie bebek alınır, cember olacak şekilde dizilir ve hangi bebegin nerde oldugu ezberlenir ve evden cıkılır ama ne yazık ki torun genel de eve dondugunde yerlerını unutmus olur) tüm sülaleye anlatmıslıkları vardı.) diye cagıramıyorsanız hayat gercekten zor olabılıyordu. torun derin bi nefes aldi ve gene kafasını yorganın altına soktu ama bu sefer yorganın altından temiz havaya dogru bi tünel acarak burnunu tunele soktu. artık yorganın altında saatlerce kalabilirdi. etraf cok karanlıkti. Torun cok yorgundu . gözlerini kapatti.

birazdan gözleri tekrar acti. biri üstünde ki yorganı açmaya çalısıyordu. torun o kadar kolay pes etmiycekti. bi anda cıglık atıp bi yandan tekme bi yandan da yumruk savurmaya baslıyordu. o sırada biri oğlum ne yapıyorsun dedi. annesi gelmişti. kabus mu gordun dedi ve ısıgı acti. torun kafasını yorgandan cıkardi .bebek hala aynı yerdeydi. Torun icinden erken davranmis annem odaya girmeden yerine gecmis dedi. Annesine ise yok ne kabusu çok sıcak dedi. iyi dedi annesi tam ısıgı kapatıcakken torun anne bn bu bebegi yarın babaneme de göstermek istiyorum, kapının yanına koysana unutmayalım dedi ( simdi yandin zenci bebek ).annesi peki dedi. bebeği alıp ısıgı kapatti. odadan cıkti.

torun kazandi. bebek yarın babanesinin evinden asla buraya donmıyecekti. yarın bebegı babanesının devasa kavanoz cekmecesinin en dip kısımlarına 1986 yılında cıkan cıcıbebe kavanozunun yanına yerlestırecekti ve bebek sonsuza dek orda kalacakti. içinden yarın giderken evın yolunu görmesin diye gözlerınıde kapatırsam hiç bi zaman geri gelemez dedi. gözleri kapanıyordi. bu sırada yeşil kuzu ‘ ne yaptın’ dedi. torun nerdeydınız sız dedi, sarı kuzu 5 tane barbie bizi esir aldı ellerinden kurtulamadık, seninle bi meseleleri varmis dedi. torun içinden evet, yarın görür onlar dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s